Szkło hartowane w wyposażeniu łazienki

Szkło hartowane w wyposażeniu łazienki

2018-08-10 Off autor admin

Szkło hartowane o wielu zastosowaniach

Szkło hartowane nie jest zwykłym szkłem. Poddane obróbce termicznej jest niezwykle trwałe i wytrzymałe. Dzięki estetyce wyglądu znalazło zastosowanie we wnętrzach domów jako szklane poręcze umieszczane przy schodach, oraz na balkonach jako szklane balustrady. Jednym z szczególnych miejsc, w których szkło hartowane czuje się jak u siebie w domu jest łazienka.

Kabiny prysznicowe i półki

Kabiny prysznicowe wykonane z hartowanego szkła, cechują się niezwykłą przezroczystością. Występując w formie tradycyjnej kabiny przesuwnej, szkło hartowane może przybierać kształt prostokąta lub półokrągłej bryły. Wzmacniające konstrukcję okucia oraz uchwyty do szkła pozwalają na bezpieczne korzystanie z kabiny. Stosowane w łazienkach przezroczyste tafle sprawiają wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. Wykonane z hartowanego szkła półki lub szklana ceramika dopełniają całości i harmonijnie współgrają z dowolną kolorystyką.

Przezroczyste

Kabina prysznicowa wykonana z hartowanego szkła jest przezroczysta. Dzięki swojej lekkości nie konkuruje ona z otoczeniem i jest niemal niewidoczna. Nowoczesne półki przymocowane do ściany, posiadają okucia które trwale mocują je w dowolnym wybranym miejscu. Przybierają one kształt tradycyjnego prostokąta, ale także nietypowe formy takie jak: trójkąt (do zawieszenia w kącie łazienki) czy półokrąg o wygładzonych krawędziach.
Alternatywą dla tradycyjnej kabiny prysznicowej jest przepierzenie, odgradzające prysznic od reszty pomieszczenia. Chroniąc pomieszczenie przed wylewającą się z prysznica wodą, jednocześnie nie ogranicza jej swoim wyglądem czy formą.

czy kolorowe?

Kabiny prysznicowe oraz inne elementy mogą być także wykonane z całkowicie matowego szkła lub połączenia matu i przezroczystym ornamentem, lub na odwrót. Jednak projektanci wnętrz poszli o krok dalej i zaczęli umieszczać we wnętrzach łazienek kolorowe zdjęcia oraz grafiki powleczone szkłem hartowanym. Tym razem to ono gra rolę główną i wprowadza do wnętrza nieziemski klimat. Pełne żywych kolorów realistyczne grafiki, widziane przez pryzmat szkła nabierają niemal trójwymiarowego wyglądu. Nie potrzeba tutaj żadnych dodatkowych dekoracji.