Szkło hartowane

Szkło hartowane

Szkło hartowane

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że szkło hartowane wyglądem nie różni się od zwykłego. Posiada jednak znacznie lepsze właściwości wytrzymałościowe. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze cechy ma ten rodzaj szkła oraz jakie jest jego zastosowanie.

Większość osób, gdy słyszy termin szkło hartowane, od razu myśli o obróbce ciepłej odbywającej się w procesie powstawania stali. W wyniku tego procesu szkło twardnieje i staje się wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Szkło podgrzewane jest do temperatury 630-640 stopni Celsjusza. Następnie schładza się je przy użyciu sprężonego powietrza.

Właściwości szkła hartowanego

Jak już zostało wspominane, szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki obróbce, jakiej jest poddawane. Może występować w różnych barwach, a na powierzchni szkła mogą pojawiać się różne elementy ozdobne wpływające bardzo pozytywnie na ogólny odbiór szklanej powierzchni.

Zastosowanie szkła hartowanego

Szkło hartowane wykorzystywane jest m.in. w balustradach, a także w szybach samochodowych. Bardzo popularne są szklane balustrady, które umieszcza się na balkonach lub schodach. Prezentują się w bardzo okazały i nowoczesny sposób, dodając uroku przestrzeni. Ze szkła hartowanego wykonywane są także szklane półki oraz blaty. Oczywiście, powszechnie szkło hartowane wykorzystywane jest także do produkcji mebli, np. stolików kawowych, szafek nocnych czy toaletek. Wykonuje się z niego także szklane kabiny prysznicowe.

Dobrze dobrane do odpowiedniego zastosowania szkło na pewno spełni oczekiwania użytkownika i spowoduje, że korzystanie z takiego elementu będzie jak najbardziej możliwe pod każdym względem.

Warto zdecydować się na zakup produktów wykonanych ze szkła hartowanego, ponieważ są one odporne na uszkodzenia i nie rysują się. Można korzystać z nich przez bardzo długi czas, bez najmniejszych problemów. Ponadto, szkło hartowane prezentuje się w bardzo atrakcyjny sposób, co dodatkowo wpływa na właściwe wkomponowanie elementu w daną przestrzeń, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną.