Szklane balustrady – gdzie mogą być montowane

Szklane balustrady – gdzie mogą być montowane

2018-06-08 Off autor admin

Szklane balustrady

Szkło jest powszechnie wykorzystywanym materiałem budowlanym. Jednocześnie jest jednym z najtrudniejszych surowców montażowych, jakie dostępne są na rynku. Musisz o tym wiedzieć, jeżeli decydujesz się na szklane balustrady. Warto także poznać miejsca, w którym ich montaż jest możliwy.

Właściwe wykonanie balustrad

Aby balustrady balkonowe spełniły w odpowiedni sposób swoje zadanie, przede wszystkim muszą zostać we właściwy sposób wykonane. Projekt balustrady powinien wykonać architekt uwzględniając wszelkie parametry mające wpływ na tę konstrukcję, czyli warunki atmosferyczne, obciążenia oraz parametry techniczne budynku. Znaczenie przy tworzeniu balustrad ma także skompletowanie odpowiedniej jakości elementów, z których będzie ona tworzona. Chodzi tu m.in. o szkło hartowane oraz poręcze. Jeżeli one będą odznaczały się wysoką jakością, na pewno nie będzie się miało żadnych problemów z jej trwałością. Balustrada będzie funkcjonowała świetnie przez wiele lat, ozdabiając zewnętrzną część budynku lub jej przestrzeń wewnętrzną.

Dlaczego warto wybrać szklane balustrady?

Decydując się na szklane balustrady musisz wiedzieć, że są one najbezpieczniejsze ze wszystkich, jakie dostępne są na rynku. Płaska szklana tafla jest praktycznie nie do rozbicia. Nawet mocne uderzenie młotkiem nie jest jej w stanie zniszczyć. Nawet gdyby doszło do uszkodzenia, automatycznie całość rozbija się na drobny maczek, a nie na duże szklane elementy. W związku z tym, na pewno nie dojdzie do skaleczenia czy uszkodzenia ciała w efekcie takiego zdarzenia.

Zastosowanie szklanych balustrad

Balustrady szklane można zastosować praktycznie wszędzie, gdzie chce się stworzyć poręcze wykonane w nowoczesnym stylu. Można zdecydować się albo na balustrady z metalowymi słupkami, albo na wersje wykonane w całości ze szkła na szynie montażowej. Dzięki temu, że elementy balustrad będą we właściwy sposób dobrane do wystroju wnętrza lub wyglądu budynku, na pewno będą stanowiły kompletną całość. Można będzie cieszyć się z tego, że idealnie wpasują się w aranżacyjną przestrzeń.