Balustrady balkonowe z elementami szklanymi

Balustrady balkonowe z elementami szklanymi

2018-05-30 Off autor admin

Balustrady balkonowe

Szkło hartowane wykorzystywane jest powszechnie do tworzenia różnych elementów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Robi się z niego m.in. balustrady balkonowe, które stanowią niewątpliwą ozdobę zewnętrznej przestrzeni domu.

Wykonane ze szkła balustrady prezentują się w bardzo efektowny sposób. Świetnie sprawdzają się jako element wykończenia balkonu w domu jednorodzinnym, apartamencie czy mieszkaniu. Bardzo często ten element stosowany jest także w biurowcach, galeriach handlowych oraz hotelach i pensjonatach.

Wykonanie balustrad balkonowych

Każdą balustradę balkonową wykonuje się ze szkła hartowanego o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że z takim elementem nic złego nie będzie się działo i konstrukcja będzie odpowiednio stabilna. Takie szkło posiada również zabezpieczenie, w momencie, gdyby zostało rozbite. Rozpada się na szklane drobinki. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla użytkownika – na pewno nie dojdzie do przecięcia skóry.

Balustrady bardzo często posiadają jedynie szklane elementy, a ich konstrukcja jest wykonana ze stali nierdzewnej, i to polerowanej. Dzięki temu całość prezentuje się w bardzo atrakcyjny sposób pod każdym względem. Takie konstrukcje świetnie sprawdzają się na zewnątrz, czyli tam, gdzie narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Balustrady całoszklane

Bardzo interesujące są także balustrady całoszklane. Wyróżniają się one tym, że pomiędzy taflami szkła nie występują metalowe słupki. Tego typu balustrady są świetnym uzupełnieniem każdego balkonu czy tarasu. Najczęściej montowane są z użyciem mocowania punktowego.

To, ile szklane balustrady będą kosztowały, w dużej mierze zależy od wielkości zastosowanych elementów, wybranej konstrukcji oraz formy. Jeżeli oczekujesz wysokiej jakości i chcesz, aby do wykonania balustrady zostało użyte szkło hartowane najwyższej jakości, należy przygotować się na spory wydatek, który będzie jednak inwestycją na lata. Można będzie cieszyć się z tego, że taka balustrada będzie ozdabiała nasz balkon przez wiele lat.